Kapitola třetí | Tady bude zábava.

26. dubna 2015 v 21:15 | Vypravěč |  NGE: I hate (You love me)

Je ráno, asi pět hodin. Všude ticho a klid, taky proč by byl ve vězeňské cele kravál že ano? Pixie seděla na zemi v koutě a dívala se do prázda. Že by byl zase problém? Jak jinak to se jí stává normálně, komu by se to taky nestávalo že. Otevřeli se dveře a dovnitř vstoupil Gendo, divně se tvářil ale z očí mu nic vidět nešlo protože na nich měl brýle.
"Tak jo fajn, klidně si tam dejte jinýho pilota..." Začala Pixie když sjela pohledem Genda.
"Rád bych do té DEvy dal jiného pilota..." Odpověděl Gendo a zatvářil se trošku ironicky.
"No vidíte tak si tam strčte někoho jiného..." Odsekla Pixie a smutně se podívala stranou.
"Ty o DEvách asi nic nevíš co? I když sama jednu pilotuješ."
"Hmm? Co nemám vědět?"
"DEva a ještě k tomu ta tvoje jiného pilota nepříjme."
"Proč? Vždyť je to Evangelion jako každej jinej..."
"Není to Evangelion jako každej jinej, je to DEva a DEvy mají vždycky duši... a ta duše si vybere pilota, což znamená že pilot si DEvu nevybírá." Dořekl Gendo a otočil se k odchodu.
"Počkejte!" Zvedla se prudce Pixie a doběhla za ním, přičemž ho chytla za rukáv jeho obleku.
Gendo na ni vrhl znechucený pohled a setřísl ji ze sebe.
"Tohle mi nikdo neřekl proč to jako musím dělat? Já chtěla bejt jenom pilotka známá stejně jako ti ostatní..." Řekla Pixie smutně a stáhla se od Genda dál.
"Mám pro tebe otázku teda."
"Jakou?"
"Jednoduchou, chceš umřít jako hrdina, nebo žít dlouho jako nějaký padouch?"

Pixie zůstala hledět, na tuhle otázku nedokázala odpovědět, Gendo se jenom ušklíbl a odešel z místnosti pryč. Dveře zůstali otevřené a jeden chlapík z ochranky jí řekl že může jít. Tahle otázka jí ještě dlouho bude vrtat hlavou ale sama si myslí že už má jasno.
___
| Tentýž den | 10 hodin dopoledne |
"Ááá já musím nutně na záchod!!" Rozrazili se dveře od Grovajlova pokoje, hned na to z nich vyběhl a mířil si to přes chodbu do koupelny kde byl i záchod.

Hned na to se rozletěli dveře od Yashova pokoje, je to nepopsatelné ale takové Afro se vidí poránu jenom v amerických filmech a tady to bylo naživo. Vykoukl ven a promnul si oči, přičemž i unaveně zívnul.

"Musíš tak řvát?..." Vyzívl ze sebe Yasha.
"Musíííím!!" Ozvalo se ještě více nahlas z koupelny.

Rozletěli se další dveře, tentokrát od pokoje který patřil Jakeovi. Člověk by ani neřekl jak někdo může poránu nahodit takový otrávený obličej. Skoro se zdálo že z něj zachvilku začne kapat kyselina. Byl naštvaný z toho kraválu a pořádně rozespalí.

"Musíte oba, doprdele, tak hulákat?!" Spustil na oba a vycoural se ven, kdo by řekl že takový profesionál bude spát v pyžamu které vypadá jakoby bylo z 50 let minulého století.
Chvilku na to vylezl Grovajl z koupelny se spokojeným výrazem.
"To sem potřeboval!" Usmál se a kouknul na neznámou osobu co šla chodbou proti němu s kartáčkem v puse a s ručníkem přes rameno.

"Hele kámo, budeš tu stát ještě dlouho nebo mi uhneš?" Usmál se neznámý kluk a koukal na Grovajla.
"K...kdo seš?" Snad to byla i hrůza v očích ale Grovajl opravdu uhnul stranou.
"Sanake..." Odpověděl s úsměvem týpek a stoupnul si k umyvadlu, přičemž spustil vodu a začal si čistit zuby.
"A.. aha.. a co ... co tady děláš?" Vyjevil se ještě víc Grovajl.
"A jak,... jak ses sem dostal?" Dodal.
"V noci sem došel... všichni ste chrápali tak jsem se jenom ubytoval..." Uchechtnul se a dál si čistil zuby.

Jake se tomu začal smát a zalezl zpátky do pokoje, tohle ho bavilo když někdo prostě jenom nechápavě zůstal stát a hleděl na někoho o kom ani neví že tam je. Yasha pokrčil rameny a taky zmizel ve svým pokoji, chvilku na to se od tamtud začali ozývat různé Openingy z anime a bůh ví z čeho dalšího. Grovajl se teda taky odporoučel ale narozdíl od těch dvou, šel do Kuchyně a začal si tam chystat něco na snídani. Připravil si na talířek tousty a ještě se chvilku hrabal v lednici jestli tam není něco dalšího, co by mu mohlo chutnat.

"Ty seš týpek... tys mi nachystal i snídani?..." Ozvalo se zpoza Grovajla, ten se leknul a strhnul par věcí z lednice přičemž se v nich ještě vyválel na zemi. Sanake se zasmál a vytáhl si z dvířek od lednice pivo.
"Dělám si srandu, jenom jsem tě zkoušel... chceš pomoct vstát?" Zazubil se Sanake.

Grovajl se raději rychle zvednul sám, sebral ze stolu talířek s tousty a zmizel ve svém pokoji. Sanake jenom pokrčil rameny, otevřel si pivo a napil se.
"Ten je chudák hodně zmatenej..." Řekl si pro sebe a usmál se.
"Tady bude asi sranda..." Zase se napil piva.

V ten moment se ozvala rána od hlavních dveří. Pak další rána od toho jak se kufry srazili se zemi a nakonec ještě jedna rána od toho že se někdo nedívá pod vlastní nohy a zakopne o vlastní kufry. Sanake vykouknul z Kuchyně a zase si usrkl piva. Když uviděl kluka, který se válí v kufrech a ještě k tomu se zlomenou cigaretou u pusy začal se neskutečně smát. Všeobecně všechny ty věci vylákali z pokojů i ostatní tři. Když to uviděl Yasha začal se smát taky, Jake se nad tím zamračil a zmizel zase v pokoji. Grovajl chvilku koukal, tousty nechal u sebe v pokoji a šel dalšímu neznámímu klukovy pomoct. Sanake byl pořád vysmátý když kolem něj Grovajl vystresovaně prošel.

"Chceš pomoct??" Spustil na kluka ležícího na kufrech a se zoufalím výrazem.
"Jo chceš pomoct?" Ozvalo se z poza Grovajla který se zase lekl. Sanake byl totiž poránu nějaký akční.
"Ne to je dobrý..." ozvalo se od země.
"Táhnul jsem se s těma kuframa přes půl města... a pětkrát sem zabloudil..." Spustila osoba na zemi.
Sanake se zase začal smát a raději se odporoučel do kuchyně se svým pivem.
"Nebylo by lepší kdyby sis lehnul ve svým pokoji na postel?" Zeptal se Grovajl ležícího kluka, ten už ale nevnímal protože usnul.

Grovajl ho jenom tak lehce prošacoval a našel u něj kartu NERVu, ten kluk je taky pilot, ale jeho jednotka je z nějakých důvodů, Grovajlovy neznámích, odstavená. A jelikož Grovajl zase nebyl tak zlý tak odtáhnul tomu klukovy kufry do pokoje. Taky došel za Yashou jestli by mu s ním nepomohl aspoň ho dát na postel. Yasha neprostestoval protože se mu ten kluk celkem líbil, aspoň si na něj mohl sáhnout. Grovajl ze Sanakeho má celkem respekt, teda spíš by se mu nejraději pomstil ale bojí se že by ho pak znovu něčím bafl takže ho na pomoct volat nebude.

Celkově den probíhal normálně, byla sobota a nikdo z nich nemusel do školy, a nekonali se ani žádné testy spojení s evangeliony.
___
| Podvečer (19:00) | Tentýž den |
Sanake se šel zrovna podívat na chodbu a z ní rovnou na balkón aby si mohl zapálit. Když stál v chodbě ucítil jemný vánek jakoby někdo otevřel dveře, což je divné protože tady jsou všichni zvyklí s dveřma mlátit jakoby se nechumelilo. Dveře jenom potichu zacvakli. Stála před nimi Pixie. První co bylo tak se podívala na Sanakeho, od pohledu jí nepřišel tak špatný, jenom se na něj usmála, prošla kolem do svého pokoje a tam se zamčela se svými myšlenkami. Hlavně přemýšlením nad tím co jí řekl Gendo.
Sanake se celou dobu díval tím směrem kterým šla a pak se pousmál, bůh ví na co v ten moment myslel. Odešel teda na balkón a tam si zapálil.

"Tady je to fakt jako postavený na hlavu..." Řekl spíš sám sobě. A na odpověď určitě nečekal.
"To mi povídej..." Ozvalo se ze strany, seděl tam Grovajl na stoličce a kouřil.
"Heh.. vy mlátíte dveřma, jste tu samí kluci... a najednou se objeví takováhle holka..." Zapálí si cigaretu.
"Nějak moc nás nemusí..." povzdychl Grovajl.
"Proč?"
"Kvůli tomu jak Supportila Jakeovi..."
"Jo... už vím to mi říkal i ten chlap... to ste ji aspoň někdo z vás nemohli pochválit?" Řekl Sanake trochu ostře, zase ho to naštvalo.
"Není pěkný s někým jednat jak s kusem papíru... vybral si ji ten Evangelion ne ona jeho."

Grovajl zůstal hledět, nějak nepochápal co teď Sanake řekl a přemýšlel co se vlastně děje. Možná je svět postavený opravdu na hlavu a možná je nespravedlnost na cílové rovině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GeorgusyclE GeorgusyclE | E-mail | Web | 13. května 2017 v 13:52 | Reagovat

Baclofene Indication  <a href=http://byuvaigranonile.com>viagra</a> Order Priligy Dapoxetine

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama