Kapitola druhá | Pilot z Norska.

26. dubna 2015 v 21:15 | Vypravěč |  NGE: I hate (You love me)

Je něco po půlnoci. Tady v Geofrontu to v tenhle čas vypadá jakoby tu bylo mrtvo, i tak se tu ale stále pracuje. Gendo posedává u svého stolu a přehrává si záběry ze dne, přece jenom je hrozně zajímavé že někdo i když se bojí skočí dobrovolně, dá se říci, pod kudlu samotnému andělovy. I tak se nad tím Gendo usmívá, přece proč ne, není zase tolik lidí kterým by se mohl vysmát a vlastně to bylo jedno.
"Úžasné, teď už jenom potřebujeme ten Evangelion opravit aby byl zase schopný boje."

Řekl spíše sám sobě, i když sám ví že DEvy nebojují, vlastně jsou hlavně od toho aby do sebe nechali mlátit a bůh ví co ještě. Chvilku po jeho úvaze mu zazvonil telefón. Ihned ho zvednul.


"Gendo ikari?"
"Ano."
"Posíláme vám další Evangelion, jednotku 1.2. z Norska."
"Výborně, budeme ji očekávat, kdy ji hodláte dovézt?"
"Už je na cestě, ráno by tam měla být."
"Skvěle."

Domluvil a zase telefón zavěsil. Zvláštně se ušklíbl a dál se díval na záběry.

"Tohle bude ještě zajímavé."
___

|Následující den, ráno |
"Prý je ta holka z Francie pořád v nemocnici." Prohlásil Jake, když pozoroval Grovajla a Yashu jak se ládují snídaní.
"Jo je, taky nechápu proč je tam tak dlouho, vždyť se jí nemohlo nic stát." Zasmál se Yasha a podíval se na Grovajla.
"Hele, vy dva z toho máte srandu, ale co když jí ten anděl něco udělal?" Řekl trochu sklesle Grovajl a přehraboval se vidličkou v jídle.
"Tak snad věděla co dělá ne? Piloti supportů by měly bejt schopni pilotovat v každým stavu, přece jenom mají nás chránit od zranění." Uchechtl se Jake a odstrčil talíř po stole kousek dál.
"To se ti to kecá, vždycky když se ti něco stalo dělal si hroznýho chudáčka..." Zasmál se Yasha, to co řekl bylo mířeno na Jaka.
"Pfff... ale ona je Support ne normální pilot." Zamračil se Jake.
"Děláš jakoby byla z marsu nebo co..." Opětoval Jakeovi pohled Grovajl a odložil vidličku stranou a zvednul se od stolu, zamířil si to do svého pokoje.
"A není snad?" Řekl Jake potichu a spíš jenom pro sebe.

To byl zjevně konec diskuze ale aby toho ještě nebylo málo tak Yasha po Jakeovi hodil jakýsi sexy pohled. Človek by pak nedokázal ani popsat jak vtipně se Jake zatvářil a raději prchl od stolu pryč. Yasha se tomu jenom zasmál a dojedl co měl na talíři.

O pár hodin měli jít na testování psychického propojení s evangeliony. Dostavili se tam všichni, až na Edelweiss. Nikdo netušil kde je, upřímně to nikoho ani moc netrápilo. Gendo testování pozorně sledoval jestli se nějaký z jeho pilotů nezhoršil. Pár minut na to ale stejně odešel.

"Držíte se všichni skvěle, u nikoho mi status neklesá." Usmála se žena na monitory která kontrolovala jejich stavy.

Škoda že nikdo z nich v tu dobu nemohl mluvit aby se mohli pořádně soustředit. Evangeliony byli naskládané vedle sebe ve zvláštní tekutině. Byla tam i DEva která patřila Edelweiss, už byla i z části opravená a jelikož počítali s tím že se dostaví tak ji tam nachystali také a oprav nechali.

"Včera se ti vedlo velmi dobře Jaku." Pochválila Jaka opět osoba která kontrolovala statusy.

Je to celkem hnusné ale Jakeovi to dělalo nesmírnou radost. Byl zvyklí že ho každý druhý chválí, byl na to hrdý jakoby na nic jiného nečekal, pro pochvalu by šel i přes mrtvoli.
___
|Poledne, tentýž den|
Na povrchu přistával vrtulník který moment před tím položil neznámý evangelion na přepravovaví vagóny od vlaku které jej měli dopravit do Geofrontu. Po přistání z vrtulníku vystoupil mladík, přes rameno si nesl maskáčovou košili a v puse měl cigaretu, tvářil se příjemně na koho mohl. Jeho směrem si to vykračoval sám Gendo Ikari.

"Sanake?" Optal se při chůzi Gendo.
"Jo šéfe, to sem já." uchechtnul se Sanake když se blížil ke Gendovi.
"Váš evangelion zavezeme do Geofrontu, bohužel, musím to tu omluvit, máme k boji pouze jednu DEvu."
"Fakt? Woouu to bude sranda, jaktože jenom jednu? Čekal sem že víc." Podivil se Sanake když stál kousek od Genda.
"Víc nám jich nechtějí poslat, prý je potřebuji na pomoc vojákům v bojových liniích."
"Joo táák, tam mě chtěli šoupnout taky, ale chtěl sem raděj sem, když se tu něco děje..." Zasmál se Sanake a zbytek cigarety hodil na zem.
"A od kud že máte tu DEvu?" Dodal ještě Sanake.
"Z Francie." Řekl natvrdo Gendo, otočil se na patě a chystal se odejít.
"Počkejte, to je prakticky první vyrobená DEva Ne?" Pozoroval zvědavě Genda jak už kráčí pryč.
"Ano, je to první vyrobená DEva na světě..." Řekl Gendo a nastoupil do jiného vrtulníku. Který se hned na to zvednul do vzduchu a letěl pryč.
"Tyyy jo, z toho chlapíka jde hrůza..." Ušklíbnul se Sanake a nechal se přepravit do Geofrontu.

Při převozu se o něčem bavil s chlapem z ochranky který ho vezl do Geofrontu, k jeho smůle, byl ten člověk blbej jak pumpa na saně a co teď? Chtěl se něco dozvědět o DEvě která tam je ale jediné na co přišel bylo to že ji musí opravovat protože je poškozená.

"To bylo její první použití v akci?" Zeptal se chlapa z Ochranky.
"Já nevím, hele ale prej asi jo, Gendo říkal že ta pilotka do sebe nechá snad i kopat botama s kovovou podrážkou..." Zasmál se chlap a dál řídil.
"Počkat, takže ona ochránila jednotku 6.6. a každýmu to bylo u prdele?" Zíral Sanake překvapivě na chlapa.
"Asi, prej ji ještě kdosi zdrbal za to že se neumí držet na nohách." Zase se ten chlap zasmál.

Po tom co chlap řekl s ním Sanake nepromluvil ani slovo. Nesnáší když se někdo chová špatně k pilotům evangelionu, ať řídí jakýkoliv typ, a podle něj si také piloti DEv zaslouží větší respekt než normální piloti. Každopádně kdyby se tím ještě chvilku zaobíral tak by se asi naštval. Takže v autě zapnul rádio, hráli tam zrovna Linkin Park. Jedna z mála věcí co ho teď momentálně uklidnila.
___
|Lokace neznámá / Podvečer|
"Já to tady tak nenávidím." Seděla Edelweiss daleko od města na kopci a objímala si kolena.
"Proč já? Vždyť sem jenom chtěla pilotovat..." Zamumlala pro sebe a dívala se na oblohu, kterou pomalu opouštělo slunce.

Chvilku na to se zase postavila a nasadila odvážný a přitom naštvaný výraz kterého by se člověk i lekl kdyby ji neznal. Což tady ji nikdo nezná a podle ní samotné ani nikdo neppozná. Z jejího pohledu šla jak nenávyst jak i lítost, která jí zrovna drtila hlavu jak ruka Evangelionu.

"Já vás kurva tak všechny nenávidím!! " Zařvala do prostoru, směrem k lesu za kterým bylo Tokyo 3, které zrovna vyjíždělo na povrch.
"Budete trpět a taky budete litovat, o to se postarám." Začali jí po tváři téct slzy, chtěla aby ji taky někdo respektoval, ne aby do ní všichni kopali jak do balónku.

Chtěla se rozběhnout pryč ale směrem z kopce dolů už stáli lidi z NERVu a volali Gendovy že ji našli. I tak chtěla utéct, ale chytli ji a snad i násilím ji nacpali do auta a mířili zpátky do města.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama