Kapitola třináctá - Ne každej hajzl, je hajzl

16. června 2012 v 22:45 | Vypravěč |  Resident evil - Project terminate


Veronica se na Krausera usmívala, ten pořádně nevěděl co si má vlastně myslet. Přejel pohledem někam pryč a pak se taky usmál.
"Myslíš?" zeptal se tlumeným tónem a přitom se usmíval, zase sjel pohledem na ni.
"Nemyslím si to, vím to." ušklíbla se Veronica a rozhlídla se po chodbě. "Měli by jsme jít než tady bude víc těch potvor." zamumlala a normálně se usmála. Krauser ji chvilku sledoval a pak se rozešel chodbou, terá byla z části celá od krve.
"Na co tě vlastně Wesker potřebuje?" zeptal se když šel a Veronica ho došla.
"Nevím, myslíš že by mi to řekl? Jsem pro něj jenom zbraň." uchechtla se Veronica a dívala se na cestu.
"Hm.. a proč neutečeš?" zeptal se a přejížděl chodbu očima, po stranách byli dveře, některé vypáčené a zničené a některé ještě v dobrém stavu.
"Jak mám podle tebe utýct?... Kdybys sem nepřišel tak bych se nedostala ven snad ani z té místnosti." zamumlala Veronica když sledovala místa kam se dívá on.
"Vždyť máš ty... ty Vektory nebo co to je... s tím bys utekla bez problémů.." sjel pohledem na ni a divně se zatvářil.
"V tomhle případě by mi vektory moc nepomohly, díky tomu že mi je stopl jich mám málo." Řekla naštvaně Veronica a sklonila hlavu. Vcházeli už do další chodby a naproti nim byl výtah, vypadal celkem v pořádku. Krauser kývl na Veronicu že to půjde prozkoumat. Rozešel se tedy směrem k onomu výtahu a přitom si pro jistotu v ruce vytvořil 9mm zbraň. Šel opatrně a pořád se rozhlížel jestli tam někde nejsou zombie.
Když stál u něj, zavřel oči a zaposlouchal se do zvuků kolem sebe. Prudce je otevřel a odskočil dozadu. Zacouval až k Veronice. "Můžeš teď použít Vektory?" zeptal se jí a přitom dál sledoval Výtah.
"Myslím že sem na to ještě moc unavená, proč?? Děje se něco??" taky sledovala výtah.
Ani jednoho ztěch dvou ale nenapadlo aby se podívali do chodby ze které přišli, protože se z ní táhli asi 3 zombie. Krauser dál sledoval výtah, stejně jako Veronica.
"Máš nějakej plán?" Dodala. Krauser ale zavrtěl hlavou. "Teď už ne." zamumlal a zatnu zuby.
"Musíme jít jinama, možná se budeme muset vrátit." Řekl a ještě se přitom podíval na dvoje dveře kolem výtahu. "Mohly by to bejt jenom laboratoře, takže nemá cenu se tu zdržovat." jakmile to dořekl vrhl se na něj zombí který měl překroucenou ruku dozadu a rozlámané prsty. Veronica zaječela a snažila se ho nějak sundat teď když nemohla použít vektory, až na to že jí si vzali na mušku zbylí dva zombí. Jeden se jí zakousnul do ruky a druhý do boku. Veronica zaskřípala bolestí zuby a toho kterého měla zakouslého v boku chytla za vlasy a pořádně škubla aby ho ze sebe sundala, povedlo se jí to ale přitom jí zombie vykousl kus masa.
Krauser mezitím co tam Veronica bojovala o svoji vlastní ruku, se snažil dostat od sebe zombího který se mu tlačil vlastní hlavou ke krku že ho zakousne, Krauser ho rukou odrazil a svojí zbraní ho střelil doprostřed čela. Zombie se skácel na zem. Krauser si vzal na ušku i toho dalšího co tam žvýkal bok Veronicy, toho též střelil do hlavy, Veronica ale přitom svém bránění, nějakým způsobem Krausera omráčila, ten se sesunul k zemi hned u zdi. Veronica tam zápolila po celá chodbě se zombím, skoro to vypadalo že se brání ten zombí a ne ona. "Běž odemně ty hajzle hnusnej!" zahučela když se ho snažila sundat ze svojí ruky, zakousával se jí totiž čím dál tím dál. Mrskla rukou se zombím do zdi, zombího to donutilo trochu uvolnit stisk a tím se Veronica osvobodila. Stáhla k sobě ruku a doběhla ke Krauserovi, všimla si že měl za opaskem nůž. Rychle mu ho sebrala a postavila se před něj. Nožem mířila na zombího.
"Ani se nehni!" Zakřičela a křečovitě držela nůž.
Zombie se zase zvednul a pomalým krokem s hučením se rozešel k ní.
"Stůj!!" Křičela Veronica. Doufala že to Krausera probere ale nic takového se nedělo.
Zombí už byl skoro těsně u ní když se po ní zase natáhl že ji sežere. Veronica proti němu cukla nožem a sekla ho do ruky. Pak se konečně uvědomila a stejně jako to bylo s tím že se ovládla ve schvílích kdy už byla fakt beznadějná se ovládla znovu. Pevně stiskla nůž. Bez křečovitého třepání, zabodla ho zombímu do břicha a nůž prodrala tak aby ho dostala skrz, když měla ruku skrz zombího, který se jí teď už sápal po krku. Zadřela mu ruce dál do kůže, chytla mu páteř a prudce škubla. Skoro celou mu ji vyrvala, zombí se skácel na zem.
Veronica se skácela hned vedle Krausera a tiše oddechovala, postavila se na čtyři a začla do Krausera šťouchat.
"Prober se." Těžce vydechla. Krauser sebou zacukal a podíval se na ni.
"Seš v pohodě? Neudělali ti nic?" Hned se zeptal, protože pořád plnil misi co dostal od Weskera, nic se jí nesmí stát jinak on se odtamtud nikdy nedostane.
"Jasně nic se mi nestalo.." usmála se Veronica. I když měla díru v boku a rozkousanou ruku, schovala ji za záda, aby to neviděl Krauser. Krauser kývl a jenom tak nenápadně ji sjel pohledem kdyby něco, postavil se a pomohl jí vstát. Ukázal směrem do chodby z které přišli oni i zombí. "Půjdeme zpátky, nebo zkusíme teda ten výtah?" optal se Veronicy když se díval do té tmy nakonci chodby, přitom ještě stihl sjet pohledem krev na stěnách.
"Já bych zkusila ten výtah, mohl by nás dostat dál než aby sme chodili pořád v tom nejnižším patře." řekla Veronica a rozešla se směrem k výtahu. Přitom se nenápadně podívala ne svůj bok a na ruku, zacukal jí koutek, nebylo to nic hezkého. Otočila se na Krausera který stál na místě a sledoval ji. "Jdeš nebo co?" houkla na něj a došla k výtahu. Přejela po něm rukou a přitiskla k němu hlavu aby slyšela zvuky, jestli tam něco je, nebo jestli ji Krauser jenom strašil.
Nic neslyšela, Krauser k ní došel a v ruce držel zbraň.
"Ty sis ze mě dělal srandu že? Vždyť tam nic není!" zamrčela naštvaně Veronica a podívala se na Krausera.
Krauser se zamračil a díval se na ni. "Ono tam je, jenom ty to neslyšíš." zavřel oči a zaposlouchal se do zvuků kolem. "Je to jinej typ zombí, ti co sme teď povraždily jsou klasičtí, ti ve vnitř mají v krvy Las Plagas." Veronica se na něj nechápavě dívala. "Las plagas? Co to je??" pozvedla obočí a dala ruce za záda, chytla si ožranou ruku, z které jí kapala krev nechtěla aby to Krauser slyšel tak se snažila pořád mluvit.
"Las plagas je látka, která dělá inteligentní zombí, přemýšlí ale stejně zabíjí lidi, můžou použít zbraně, dokážou to co normální člověk, dokonce i mluvit. Abych ti pravdu řekl, ty máš v sobě taky Las Plagas, stejně jako já." řekl jí upřímně a pro jistotu zase kouknul do dlouhé chodby.
"Takže to znamená... že..." zasekla se v půlce věty když se do toho Krauser vložil. "Znamená to že už si byla mrtvá, máš v sobě Las Plagas a G virus, který tě udělal něčím podbným co je Wesker, akorát že on ho do sebe musí pořád dopovat, ty ne. Já jsem na tom úplně stejně. G virus, mi dal schopnost většího vraha, takže to co sem uměl jako normální člověk teď umím dvojnásobně líp. Raději do toho nezapočítávám regeneraci, protože ta už je prostě součástí." dořekl když ho Veronica tak zaujatě poslouchala. Kouknula na výtah a udělala pár kroků dozadu.
"Takže kdyby se mi něco stalo zase se to zahojí? Třeba po hodině nebo tak?" dala mu další otázku.
"Kdyby tě Wesker tolik nestopnul, tak by se ti rány zahojili po půl hodině, ale jelikož tě trochu víc stopnul, bude to trvat minimálně dva dny, proč se ptáš?" zaujatě si ji prohlížel protože se mu zdála celkem nervózní.
"Jenom tak mě to zajímá..." usmála se a koukala na něj. "Dokázal bys ten výtah otevřít, možná jsou zaseklá tlačítka." mnula si ruku za zády.
"Dokázal, chceš to rysknout?.." zeptal se Krauser na rovinu. "Chci, zkusím použít Vektory, fungují ale jenom v případě když mi někdo něco udělá...nebo někomu u koho to nechci." Zamumlala potichu když vzhlížela na Krausera, ten jenom přikývl a pohledem sjel na výtah.
"Takže ho mám teda otevřít?" natáhnul ruku k a polžil ji na spoj kde se dveře normálně otvírají.
Veronica kývla, podívala se na svoji zraněnou ruku a zavřela oči. Krauserovy z ruky vyjela katana, projel celej spoj dveří odzhora až dolů, udělal krok zpět a nechal dveře otevřít, ty se začali otevírat celkem pomalu ale otevírali se. Veronica zatla ruce, teď už slyšela jejich vzdychání, vydechla a zapřela se nohama o zem.
"Tak poďte zrůdy!" Zaječela prudce otevřela oči a zašklebila se.
V ten moment se z výtahu vyhrnulo 5 vědců, mno spíše už jenom až moc chytrých zombích, vrhly se rovnou na Veronicu, protože ta stála čistě před nimi a Krauser byl v zákrytu. Zamračila se a z posledních sil na ně poslala Vektory, povedlo se jí to ale moc je neovládala, protože jí uniklo že to co jí ublížilo už zabila. Srazila zombíky ke zdím, jednoho přirazila doprostřed výtahu. Rozhlídla se na ně a začala jim prudce vektorama drtit krky.
Až na to že tlak nebyl skoro žádný jelikož jí vektory moc neposlouchali, zombí se dostali sami od sebe ze stisků, jeden si všimnul na zemi nože, kterým Veronica zrušila normálního zombí, sebral ho a rozešel se proti ní, ona odstupovala zpátky do chodby.
"Krausere zab je!!" zařvala na něj Veronica. Tomu se v ruce objevila brokovnice, akorát že nečekal že na něj vyběhne zombí z výtahu, kopl ho do ruky a dal mu pěstí. Tím Krauserovi brokovnice zmizela. Zamračil se a ránu pěstí zombímu oplatil. Každopádně se mu to nepovedlo tak jak chtěl, zombí se vyhnul a podrazil mu nohy, skočil na něj a začala ho škrtit.
"Pusť ty hajzle.." utrousil přidušeně Krauser a chytl zombího za ruku kterou ho držel pod krkem.
Na Veronicu šli mezitím další čtyři zombí. Ta couvala pořád dál a dál do zadu, protože se celkem dost bála toho s nože, ostatní, po cestě co se táhnuli chodbou, sbírali různý věci, rozbitý trubky a kusy dřeva. Veronica se zastavila když uslyšela další vzdychot zpoza sebe. Prudce se otočila, bylo tam asi 12 normálních zombí, bohužel to že se otočila, dovolilo těm druhým zombím aby na ni zaútočili. Ten s nožem ji chytl za vlasy a přitiskl ji k protější zdi. Veronica jenom na sucho polkla, z ruky jí dál kapala krev, čehož si všimnuli ti další tři zombí a začali se jí na ruku sápat. Zombí co ji držel za vlasy je ale zastavil, sám si všimnul jak má vykouslí bok a zaryl jí tam nůž. Veronica zaječela že to zadunělo přes celý podzemní komplex.
Krauserovi se mezitím podařilo ze sebe sundat tu olezlou věc, zombí se po něm ae zase natáhl, ale Krauser to chytřel vykryl tím že proti němu natáhl ruku a v té se mu objevila Katana, která zombímu projela skrz na skrz hlavou. Zombí přestal reagovat a skácel se vedle Krausera. Ten jenom zhluboka dýchl a začal se zvedat. Rozběhl se do chodby, kde byla Veronica a těch, dohromady 16 zombí. Vytvořil se v ruce zase brokovnici, a odstřelil dva co měli Las Plagas, ten jeden zombí jí pořád rýpal do rány nožem.
"Nech!! To bolí!!" Ječela na něj ae zombí se jenom šklebil, potom se otočil na ty dva co u něj spadli a podival se na Krausera, poslal na něj toho posledního co byl u něj a dál týral Veronicu. Mezitím se blížilo těch dalších 12 zombí, nebylo moc čas přemýšlet, muselo se bojovat. Veronica se nějak snažila uvolnit, pak si všimla že je zrovna na zdi, kde je krev od toho jak zabila to monstrum. Zúžili se jí zorničky, najednou stichla, zombí nepochopil co se děje. Stejně jako Krauser který v tu chvilku rozstřelil tomu zombímu hlavu.
"Seš jenom bordel, někdo by tu měl uklidit..." zařvala Veronica a vektorama zombíka doslova roztrhala. "Vás všechny by měl někdo poslat k čertu!!" zaječela na mrtvoly co kráčeli k ní. Vektory se rozletěli na ně. Veronica byla zapřená na místě a měla zatlé ruce, Krauser si přitom všiml že má rozkousanou ruku a ještě navíc viděl ten nůž co měla zabodlí ve vykouslém boku.
"Veronico počkej!" Zařval Krauser když ji chtěl zastavit, protože se vůbec neovládala, ale ta ho jenom Vektorem přirazila, opravdu silně ke zdi a držela ho tam.
"Nezajímá mě tvůj názor..." pootočila na Krausera hlavu, pořádně jí nešlo vidět ani do očí. Zbytek vektorů poslala na zombí, projela skrz ně svýma neviditelnýma rukama jakoby byli z másla. Rozkouskovaní se sesypali z k zemi.
Wesker to mezitím opět sledoval na jedné z kamer kterou jenom tak náhodou vyťoural. Opět se jenom spokojeně usmíval, protože mu dělalo dobře, když Veronica zabíjela, i když nečekal že povraždí všechny a všechno kolem sebe. Čekal že opět zabije i Krausera, pak už by ho ale znovu neoživoval, na co? Jenom ať se hezky potuluje s ostatníma zrůdama, pomyslel si. Ale jelikož to byl jeho nejlepší voják tak si ho chtěl nechat v záloze. Momentálně ho zajímala ale Veronica. Upřeně sledoval co dělá nebo spíš co se chystá udělat.
Veronica pustila Krausera a rozešla se chodbou spátky do obří haly. "Kam jdeš?" zařval Krauser když si promnul krk a ještě lapal po dechu. Veronica mu ale neodpověděla.
"Slyšíš??" zařval po ní ale ona ho dál Ignorovala. Šla přímo a vůbec se neotáčela, sám Wesker netušil co s ní je, netušil to v ten moment ani Krauser, jelikož oba byli stějně překvapení.
Krauser se vzpamatoval, rozběhl se za ní, opět využil svojí schopnosti kdy mohl odrážet její vektory. Když ji doběhnul zezadu ji objal a stáhl na zem. Držel ji u sebe aby nemohla nikam jít, vytáhnul jí z boku ten nůž a hodíl ho stranou. Přitlačil jí na ránu ruku, ona se však ani neozvala. Krauser zvednul hlavu a podíval se do kamery nechápavě. Neměl už svůj nano oblek takže nemohl s Weskerem komunikovat jako na začátku mise. Wesker sám nevěděl co se vůbec děje.
Krauser ji moment po tom pootočil hlavu aby se jí mohl podívat do očí, ale měla přes ně vlasy, odhrnul jí je z obličeje. Měla je podlité krvý, přitom měla změnčené zorničky, skoro jakoby je vůbec neměla, z pusy i z nosu jí tekl pramínek krve.
"Já chci domů.." zašeptali pomalu a potichu její rty. Krauser si oddychl, ale měl pocit že ona už to dlouho nevydrží a na svoje zranění zemře, což by se normálně nestalo, kdyby jí Wesker nechal všechny její vektory. Pořád ji držel u sebe, když natáhnul ruku proti kameře, v té se mu vytvořila zbraň, vystřelil a kameru zrušil.
Vzal Veronicu do náručí a rozešel se směrem k výtahu. "Klid, neboj, až najdu nejbližší počítač, vrátím ti tvoje schpnosti aspon s půlky, i když deaktivovat čip co ti ovládá hlavu nebude zrovna jednoduché." došel i s ní k výtahu a nastoupil. Výtah nejel až nahoru, jenom nějak do půlky budovy, Krauser to rysknul a dal nejvyšší patro co šlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama