Kapitola jedenáctá - Někdy seš fakt hrozná

14. února 2012 v 20:15 | Vypravěč |  Resident evil - Project terminate


Byl už večer, nebo večer, stmívalo se tak Leon a spol už se chystali z muzea pryč. Jenom Chris pořád brzdil. "Ještě jsme se nepodívali na kostry dinosaurů!" Zahučel když Claire táhla za sebou za límec. "Zítra budeš mít milion tisíc času!!" zamumlala docela naštvaně a táhla ho za sebou. Chris se rozbrečel jak malé děcko. Leon šel s Markem koušek před nimi. Vyměňoval si s ním nepřátelský pohledy, ale Markovi to i tak nějak bylo vlastně jedno. "Jak dlouho už pracuješ pro nás?" zeptal se ho Leon když už se konečně uklidnil a pomalu scházel schody. "Od doby kdy mi Umbrella vzala rodiče." Řekl klidně Mark a šel vedle Leona. Ten na něj zase jenom letmo sjel pohledem, pak zase koukl na cestu.
"A to se stalo kdy?"
"Před 6 lety"
"Tak dávno?"
"Ano, máš s tím snad problém?"
"Ne nemám, proč bych ho měl mít?"
"Vypadá to jakobych ti pořád lezl na nervy, jenom protože sem ještě skoro děcko" to bylo poslední co se od těch dvou dalo slyšet. Pak oba zmlkli a blížili se k východu, scházeli poslední čtyři schodky a zastavili se u dveří. Vyhlíželi Claire a Chrise.

"Tak sakra pojď!!" Táhala ho za tričko mnohem silněji, zapírala se nohama o zem. Musela, protože nebylo zrovna jednoduchý donutit Chrise aby se pustil té blbé kliky. Držel se jak klíště.
"Já nechci! Já chci za dinosaurama!!" prostestoval Chris dál i slovně.
"Zítra bude čas.." povzdechla a pustila ho, ten při tom, jak se snažil jít ke dveřím, nějak vyběhl a skončil u dveří na zemi, a obličejem přitisklím k podlaze. Claire si jenom promnula čelo a založila ruce, přitom poklepávala nohou a sledovala bratra jak se válí na zemi. "Zajímalo by mě, co na tobě Jill viděla." řekla celkem provokativně a rozešla se za Leonem a Markem. Chris dál ležel na zemi, jednu ruku měl podél těla a druhou nataženou před sebou. Zatnul ji v pěst.
U jeho obličeje se objevila malá kalužka vody. Naštvalo ho to, co Claire řekla. Nechtěl už nějak na Jill myslet, protože si pořád myslel že je mrtvá, mno myslel. Spíš to věděl protože viděl její hrob. Pomalu se tedy začal zvedat. Promnul si oči když vstal a oprášil se. Kouknul ještě kolem, narval ruce do kapes, sklonil hlavu a rozešel se z místnosti, kde byli vycpaná zvířata též za ostatními.

Leon už neměl náladu čekat, na čele mu vyběhla nervová žilka a přitom dostal tik do koutku. I když se snažil být v klidu, nespal posledních 96 hodin. Což byla celkem velká zátěž. Mark se jenom opíral o zabezpečenou část dveří se založenýma rukama se díval, jestli ti dva už nejdou. Ale zahlédl jenom Claire, jak se provokativně usmívá když jde k nim.
"To tu jako čekáte?" Optala se, teoreticky obou.
"Tak ne asi, představ si že si tu dáváme pauzu na kafe a vyprávíme si příběhy z natáčení." vyjel po ní Mark.
"Ty malej!!" Zaskřípala Claire zubama a už, už po něm natahovala ruku že mu dá facku.
"Nejsem malej..." poodstoupil Mark stranou a ušklíbl se jakoby měl navrch. "..jsem větší než ty." Vypláznul na Claire jazyk.
Ta dostala tik do oka a už se na něj vrhla, sice nebyla blízko u nich, ale ten rozběh byl přímo astronomický.
"KŘÁP!!!"
Ozvala se rána. Leon kroutil hlavou a už pomáhal Claire vstát. Mark se nemohl přestat smát. Když viděl jak se tam před ně natáhla.
"To si neviděla to Pozor, čerstvě umytá podlaha?" a dál se smál.
Claire jenom mávla rukou a něco, ne zrovna hezkého řekla z mířením na jeho osobu když už byla na nohách. Usmála se na Leona, ten jí úsměv však neoplatil. Pustil ji a otevřel vstupní dveře od muzea.
"Kde je Chris?"
"Nevím, naposled ležel na zemi." uchechtla se Claire a vyšla ze dveří ven.
"Máte to padání asi v rodině." Zase zaprovokoval Mark když vyšel rovnou za ní.
Claire zase něco zamumlala a skočila po něm, tentokrát nespadla. Což bylo asi velké plus, protože jediný kdo padal, byl Mark. Praštil se hlavou o zem a zůstal ležet. Leon se zatvářil tak znaveně, že radši neměl chuť nic říkat. Tohle na něj bylo už opravdu moc. Ani si toho nevšiml a prošel kolem něj Chris a začal Marka zvedat.
"Ty seš opravdu někdy velká mrcha.." Zamumlal když bral Marka do náruče, ten byl totiž v bezvědomí. ".. to tys radši měla z toho Okna skočit s Weskerem." řekl tak že to dorazilo i Leona, který ho sledoval s pozvednutým obočím. Claire jenom, doslova hleděla s otevřenou pusou na bratra, který s Markem v náručí scházel schody co vedli od muzea k Václaváku. Pak se jenom nechápavě podívala na Leona.

Ten zakroutil hlavou.
"Tys mu připomněla Jill že?" bylo mu to hned jasný.
Claire se vzpamatovala a kouknula stranou "Uhm... jo..." řekla a nastalo ticho.
Chvilku si Leonem vyměňovala útrápený pohled, za ten jeho klasicky univerzální. Pak kouknula do země a rozešla se za Chrisem, který už stihnul stopnout i taxíka. Leon konečně vyšel z Muzea za nimi, uprostřed schodů se zastavil a kouknul na polozataženou oblohu. Pak sjel pohledem na ně jak se skládají do Taxiků. Chris seděl v zadu a na klíně měl Marka, řidičovi to nevadilo a říkal že je to v pohodě, Claire seděla vedlě řidiče ve předu a nic neříkala. Jenom měla poloskloněnou hlavu a sledovala palubní desku. Pozvedla pohled směrem k Leonovi, ale to neudržela moc dlouho, musela zase sjet pohledem někam jinam. Leon došel k Taxíku a sednul si dozadu vedle Chrise. Ten se na něj podíval a oba si vyměnili univerzální pohledy. Taxík se rozjel.
"Asi máte namířeno do Nemocnice že?" Zeptal se taxikář.
Claire už otevírala pusu že řekne ne, ale Chris byl rychlejší.
"Jo máme." trochu se pousmál. Taxikář přikývnul a bral to směrem k nejbližší nemocnici.

Asi po 15 minutách stáli před nějakou nemocnicí, Chris se začal s Markem soukat z taxíku a za sebou zavřel dveře. Přesel k okýnku taxikáře a řekl mu že můžou jet dál. Rozešel se tedy s chlapcem v náručí do budovy. Kde ho předal doktorům. To konstatovali že má otřez mozku a že si ho tam pár dní nechají. Chris na to všechno přikyvoval a když už to bylo pořešené, vyšel z budovy ven. Rozhlídl se kolem a vytáhl svůj dokonalý mobil, kde měl GPS, napsal tam jméno hotelu a mobil mu hned ukázal cestu. Vrazil mobil zpátky do kapsy, do které následovně vrazil i ruku a rozešel se.
Claire a Leon už byli mezitím v hotelu, kde na ně v hale čekala Angela s úsměvem ve tváři. Leon a Claire vlezli tedy do budovy.
"Tak co? Jak jste dopadli v muzeu?" zeptala se s úsměvem.
Claire se jenom zaleskli oči, schovala obličej do dlaní a rozběhla se na pokoj. Když probíhala kolem Angeli, tak do ní trochu vrazila. Ta se za ní jenom nechápavě podívala a pak koukla zase na Leona.
"Co s ní je?" zeptala se když jí opadl z obličeje úsměv.
"Ále..." začal Leon, když k ní namířil svoje kroky a kousek od ní se zastavil. "dělá co nemá." Pousmál se, obešel ji a odkráčel si na pokoj lehnout. Angele došlo že tam furt někdo chybí. Otočila se směrem k odcházejícímu Leonovi.
"A kde je Chris s Markem?" zakřičela ale Leon už ji neslyšel. Zašel směrem k výtahu a tak až na pokoj.
Angela se podívala zpátky ke vchodu do hotelu, povzdechla a poodešla si sednout na kanape co v hale bylo. Sebrala ze stolku poblíž nějaký katalog oblečení a začala si ho prohlížet.

Asi po hodině do haly vstoupil Chris, už se netvářil tak jedovatě, spíš už se zase celkem usmíval. Protože po cestě do hotelu se zastavil v jedné restauraci a dal si tam 3 piva. Angela si ho nejdřív nešimla, ale když zvedla hlavu a uviděla ho, jak se předvádí před pokojskou, už jí došlo že asi nebude moct střízlivý. V tu chvilku si všiml ale i on jí. Začal mávat jakoby byli bůh ví kde, a bylo tam bůh ví kolik lidí.
"Zlatooo, sem domááááá." Zakřičel na ni, když už přestal mávat a bral pokojské z vozíku okenu.
Ta se mu ji snažila zebrat, on ji ale chytl volnou rukou za límec, tak nějak nešikovně jí strhl půlku oblečení i s rukávem. Vykulil oči, protože jí z toho roztlýho oblečení lezli prsa i s podprsenkou.
"Co si to dovolujete?!" zaječela pokojská a napřáhla ruku.
"PLESK!"
Angela vykulila oči a sledovala ho, najednou si vzpomněla že vlastně on má hrát jejího manžela, vyběhla k němu.Pokojská mezitím odkráčela a vozík i s tou okenou mu nechala, stejně tak jako otištěnou ruku na tváři.
"Kde si byl ty ožralo? A kde je jako náš syn?" řvala na něj když došla k němu
Ten jenom hleděl jak puk, pak sjel pohledem na okenu a začal ji otevírat.
"Hajá...škit... " už měl nachystanou flašku že se napije.
"PLESK!"
Ozvala se druhá rána. Tentokrát si tooho všiml šéf hotelu a chvilku je sledoval. Chrisovi vypadal flaška s okenou z ruky a chytl se za tvář. Díval se Angele do očí.
"Tak kde sakra je?!" zařvala znova.
Chris se zatvářil docela naštvaně, rozmáchl ruce a začal nima různě máchat.
"Leží v nemocnici" zařval tak že si toho všimli všichni co tam v ten moment byli. "Díky mojí blbé sestře má otřes mozku!" zařval znova, naštvaně ji obešel a odešel na pokoj. Angela se rozhlídla.
"P..pardon..." zamumlala potichu a povzdechla.
Tak se tedy tak rozešla, ne k výtahu ale ke schodišti. Šla pomalu nahoru, do 3tího patra. Koukala na cestu a pak přemýšlela co zase udělali, že Mark skončil v nemocnici, pak jí došlo co říkal Leon. Promítla si to hlavou. Bylo jí jasné že to byla chyba Claire. Možná protože nemá svůj den, pomyslela si, ale stejně to odnesli všichni, a ona sama se tím jenom trápí.

Došla k pokoji kde byla s Chrisem, ten seděl po tmě v křesle a díval se do tmy. Když rozsvítila ani se na Angelu nepodíval.
"Chrisi?" zeptala se potichu, na nevyslovenou otázku.
Chris sjel pohledem ze zdi na ni.
"Co se doopravdy stalo?..." sedla si naproti němu na postel a sledovala ho, upřímně utrápeným pohledem.
Chris kouknul do země a nejdřív neřekl ani půl slova, ani slabiku. Nic.
"Claire..." začal po chvilce mlčení. ".. někdey neví kde má konec... myslí si pořád jak moc je dobrá, ale dneska to přehnala." kouknul zase na Angelu. Ta jenom mlčela a sledovala co bude dál.
"Nejdřív začne o někom, na koho sem se snažil nemyslet, potom skoro bez důvodně zabije někoho kdo za nic nemůže. Kvůli ní skončil Mark v nemocnici, protože ona je moc panovačná, navíc ho nemá ráda."
Skončil a zvednul se, začal ze sebe sundávat to oblečení a odešel do sprchy, aby si aspoň trochu vyčistil hlavu. Angela dál seděla na posteli a povzdechla. Pak se zvedla a šla si sednout ke stolku kde měla otevřený a zapnutý Notebook. Sledovala tam, úl, kameramy, jenom díky tomu že se dostala do Weskerova tak užitečného systému, který byl podle ní dost o ničem. Projížděla všechny patra a na 3D plánu v počítači si zaznamenávala pohyby. Měla zmapovaných mnoho silných zmutovaných stvůr. Pak, na jedné kameře narazila na místnost, kde Veronica povraždila obrovské množstvý zombí, zmutovaných stvůr a ostatní havěti.
"Co tohle mohlo udělat?" zamyslela se, spíš se zeptala sama sebe, ale slyšel ji Chris, který stál za ní a díval se co tam dělá, měl kolem beder ručník.
"Myslím že zombí, nebo mutant to nebyl, ti na sebe neútočí, jdou po živém." řekl a Angela se ho skoro lekla.
"Hej.." snažila se zasmát. "Nelekej mě, myslela sem že seš oživlá mrtvola."
Chris se tomu jenom zasmál a dál se díval na PC s ní.

Když Leon došel na Pokoj, Claire už dávno spala. A on zrovna taky moc nevydržel, akorát se mu povedlo si hezky ustlat na gauči, který sice nebyl zrovna příjemný ale v tenhle moment mu to bylo stejně jedno. Stejně jakoho nezajímalo okolý, nezajímalo ho, ani co Claire dělala než přišel. Jenom usnul, i když pochvilce začal chrápat. To ale Claire nevzbudilo jelikož si vzala prášky na spaní aby vůbec usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama