Kapitola šestá - Zlá stověžatá Praha. Kdepak je chyba?

21. srpna 2011 v 17:49 | Vypravěč |  Resident evil - Project terminate


Claire se loudala po hotelu a hledala Crise, o kterém nevěděla poslední tři dny. Zastavila se u jeho pokoje a lehce zaklepala na dveře. Nikdo se neozval ani nikdy neotvíral. Claire nasupeně nafoukla tváře ja žába už si konečně musela dupnout. Založila ruce v domění že se v klidu rozejde pryč. Našlapovala a uraženě měla přivřené oči. V tom do ní vrazil rozběhlí Cris a přiblble se na ni usmál. Claire chytla tik do oka. "Kde si sakra byl jako?" začala po něm hned z fleku řvát a ani se nesnažila přitom vstávat ze země. Z poza rohu vykoukla nějaká uklízečka a poslouchala je. Cris si jí naštěstí všimnul. "Byl jsem přece se svojí manželkou a se svým synem, s tebou sem byl 20 let tak co po mě řveš?" přitom jí naznačoval že je sleduje a poslouchá uklízečka. Ale Claire to hned pochvilce došlo taky tak se ke Chrisovi zapojila. "Mno dobřeeee... omlouváám se nemůžu za to že byl celou dobu radši se svojí prací než semnou!!" hulákala ještě víc než předtím ale v duchu se nenormálně bavila. "Mno a co? Tak práce měla přednost, teď jsou prázdniny tak jsem s rodinou!" zařval tentokrát on po Claire ale nijak se netajil smíchem.

Claire se nakonec uráčila zvednout, tentokrát zahrála uraženou a odešla do svého pokoje, akorát jí v ten moment zastoupil cestu Leon normálně by se zeptal co se děje, ale jelikož o uklízečce věděl tak se zeptal na něco úplně jinýho než chtěl. "Lásko v kolik hodin že máme být v Muzeu?" A naznačoval Claire aby nakráčela dovnitř, protože jí chtěl něco říct. To ale tentkrát Claire nedošlo tak překvapeně zamrkala očima. "Cože?" zeptala se a divně se tvářila. Leon protočil oči a vtáhnul ji dovnitř. Cris zůstal sedět uprostřed chodby na zemi a škrábal se na hlavě.

Claire si odešla v pokoji sednout na postel a sledovala Leona s tázavým pohledem, typu co se asi zase děje. Leon si sedl na židli naporti ní a upřeně se na ni díval, tak jak to umí jedině on. Claire se na něj zadívala jak doslova na debila, protože tohle už podle jejího názoru bylo dost trapný a dost otřepaný. Když nereagoval natáhla se po polštáři s doměnkou že ho pěkně vzpamatuje malou ránou do hlavy, ale to už se Leon zase tvářil uvolněně a vesela se usmíval. "To už ze mě taky děláš blbce?!" Otázala se Claire a zase uraženě nafoukla tváře jak žába. Leon se zatvářil normálně bez klasickýho pohledu. "Jenom sem ti chtěl navodit dobrou náladu. Než ti řeknu na co jsem přišel." Sledoval ji a čekal že nějak zareaguje, ale Claire se jenom znaděně natáhla zády na postel a dívala se do stropu. "Tak mluv." odpověděla. Leon kouknul k oknu. "Wesker už není v úlu, je na Pražským hradě." řekl a měl v plánu pokračovat, ale zabrzdila ho Claire. "To je blbost, jak se tam dostal?", "Prý si to pronajmul." odpověděl jí ana otázku okamžitě Leon. "To ale musela bejt dávno, on by bez svojí techniky nevydržel." Odpověděla na odpověď ona Leonovi. "Asi to měl pronajmuto už dřív aby mohl pod městem postavit úl." odpověděl na její odpověď zase on. Claire se zvedla zase do sedu a dívala se na něj. "To je asi pravda, co dalšího si zjistil." Leon povzdechl a kouknul se zase na ni.

"Měl sem v tom úlu spojku, už 24 hodin se mi neozvala." Claire pozvedla obočí když slyšela co jí řekl. "Takže, jeho plán už začal?" Zeptala se Claire. "Ano." odpověděl Leon. "Všichni jsou mrtvý." dodal ještě k tomu a zvedl se ze židle, poodešel k oknu a opřel se rukama o okení parapet. "Pokud je nezastavíme, celá Praha bude nakažená a pak celá tahle republika. Musíme s tím něco udělat." řekl, ale už ne tak klidně jak to že je Wesker na Pražským hradě. "Podle mých počítačů je tam ale někdo živej, Angela se snaží napojit na elektronický systém úlu aby jsme se dostali ke kamerám." Otočil se přes rameno na Claire a pokusil se aspoň o trochu milí úsměv. Claire ho chvilku beze slova sledovala a pak koukla bokem. "Zatím to nebudeme řešit, musíme si to tady rozdělit aby jsme věděli kudy kam." řekla zvedla se z postele rozešla se z pokoje ven. Cris už tam nebyl. Šla teda dolů do haly aby se zeptala recepční na nějaká zajímavá místa, protože si myslela že je Wesker nějak může využít.

Došla dolů, ale tam už stál u recepce Cris a na něco se ptal. Došla tam tedy taky a usmála se. Stoupla si hned vedle něj a poslouchala o čem se se baví. Cris se právě na nějaké památky ptal. Pochvilce si ale všiml Claire a usmál se. "Ptám se tu na památky, pjedeš s námi na výlet." snažil se aby to vypadalo nenápadně. "Ach ano, ale vezmu sebou i manžela. Vy pojedete také všichni?" optala se Claire a uculila se na recepční. "A... ale ne.. Angela si zlomila nohu, musí být napokoji, pojedu jenom já, vy dva a můj synáček... chtěl to tady taky omrknout." usmíval se dal ale jakoby když mluvil o Angela povzdechl a snažil se aby to vypadalo věrohodně. Claire pokývla hlavou a vytáhla mobil. Koukla ještě na recepční a pak na Crise tázavým pohledem. "A jooo.." Cris si promnul obličej. "Chceme jet do Muzea, Leon ti to neřekl." Claire se jenom uchechtla . "Jo vlastně." napsala číslo na taxíka a vyšla před hotel. Zavolala na ono číslo a posadila se tam někde na lavičku. Po 5ti minutách tam došel Leon i s Crisem a s Markem.

V tu chvilku tam dojel i Taxík, Claire se k němu rozešla a nasedla vedle řidiče, ti tři si mezitím sedli na zadní sedadla. "K národnímu Muzeu prosím." řidíš kývl a rozejeli se teda na místo určení.

Celá Praha byla zacpaná, takže to trvalo hodně dlouho než tam dojeli. Cris tam spal a už pomalu začínal chrápat, přitom provokativně slintal na Marka, pomalu to lezlo na nervy i Leonovi, protože jenom kvůli slintání se na něj Mark mačkal a nebylo tam už vůbec žádné místo. Claire začínalo být nehorázné horko. Jediný kdo byl v klidu tak byl řidič, byl na zácpy zvyklí a na vedro taky. Tvářil se dost univerzálně a tak se s nimi dal dořeči. "Vy jste na dovolené?" optal se Claire. "Ano ano, já můj manžel, bratr jeho manželka a jeho syn." odpověděla řidiči a vykukovala z okýnka ven po lidech. "Aha, tuším že ten těžce znavený zamnou je váš bratr." pousmál se řidič a dál si povídal s Claire. Leonovi už to přišlo dost otravné že se po něm plazí nějaký jiný člověk, než papíry který každoděně pročítá. "Co po mě furt lezeš sem snad tvůj otec?!" zařval na Marka Leon. Claire i řidič se ohlédli na něj. Mark zkameněl a Cris se konečně probral, nepochopitelně chtěl vstát a tak se praštil do hlavy. "Co je?!" otázal se Cris. Řidič už se nemohl udržet a začal se smát. Claire jenom pokrčila rameny a začala se smát taky. Leon se tvářil teď už spíše jak opatřený čejem než naštvaný a znechucený. Cris se pokusil protáhnout ale moc mu to nešlo, tak aspoň zívnul.

Konečně se zácpa hnula a dostali se na václavký náměstí. Tam jim řidič zaplatil, Claire mu dávala peníze, řidič se zasmál a řekl že to bude jenom za polovinu, že už se tak jako dneska pořádně nepobavil. S úsměvem odjel pryč. Všichni čtyři stáli před Muzeem. "Co tady?" zeptal se Cris. Opět, hrozně blbá otázka. S Leonem, Claire i s Markem to šlahlo o zem. Claire se zmohla jenom na to zvednou ruku a podotknout jak může bejt její bratr takovej debil. Když se všichni zvedli tak se rozešli koupit si lístky a ještě se domluvili že můžou projít celou budovu, což jim bylo dovoleno. Tak se rozešli hned do podzemních sklepů kde byli staré věci které se už pomalu rozpadali.

Leon vytáhl mobil naštěstí tam měl signál. Volal Angele. "Kam teď?" zeptal se jakoby věděl že ona má na PC jejich přesnou polohu. Což byla taky pravda. Popsala jim kam mají jít a další věci. Leon pořád na všechno odpovídal Ano a určitě. Po 10ti minutách zavěsil a zase se všichni čtyři rozešli hloubš. Před nima byla zeď. Cris si zase myslel že jim to blbě popsala. Ale nepopsala, cesta byla správná. Na zdi byl obraz. Leon ho sundal a položil na zem. Za ním na stěně byla tabulka na zapsání číselného kódu. Leon kód znal ale ještě se pro jistotu podíval na ty tři. "Tohle jsou jenom utajený dveře, až za nima jsou vrata do úlu. Řekla mi to Angela, prý je hlavní vchod dolů tady." Všichni přikývli a dál sledovali Leona. Otočil se zase ke zdi a začal tam kód psát, když ho dopsal, stěna se začaala zvedat nahoru, za ní byla čistá bílá místnost s počítačem a nakonci byli vrata. Všem kód řekl a ještě dodal že nesmí úl otevřít. Jinak vypustí nákazu napovrch. Opět všichni souhlasili, Leon nechal dveře zase zavřít. Pod vedením Claire se tentokrát rozešli zase nahoru do muzea a snažili se ho celé projít. Asi z toho důvodu si koupily lístek na 48 hodin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama