Kapitola první - Místo určení: Praha

4. května 2011 v 18:48 | Vypravěč |  Resident evil - Project terminate


"crrr...crrr...crrrr" zvonil Mobil na menším dřevěném stolku vedle tmavě hnědého gauče. Místností zářilo venkovní světlo které proráželo obě dvě okna v místnosti. Do pokoje nahlédla žena s tmavě hnědými dlouhými vlasy. Pochvilce vstoupila a šla přímo ke stolku. Vzala mobil do rukou a dívala se na číslo které bylo na displeji. Jedním stisknutím příjmula hovor a přiložila si mobil k uchu. Přistoupila k oknu. "Leone?" zeptala se klidným hlasem. Chvíli z druhé strany nepřícházela odpověď. "Ano, hm.. čekal jsem že to zvedneš dřív Claire." Řekl mužský hlas na druhé straně. "Potřebuješ snad něco?" zeptala se Claire stále klidným hlasem, když se dívala z okna pokoje na oblohu. "Claire.." začal muž na druhé straně. "Wesker už zase plánuje...chystá se vytvořit noví projekt..." řekl celkem upřímně. "Wesker? On žije?? Jaký zase projekt, snad ne na lidech?!.." v jejím hlase už šla poznat čistá nejistota. "Ano.." jednoslovně potvrdil muž na druhé straně. "Musíme mu ten jeho plán potopit..." řekl nakonec a zavěsil.

Claire dál stála u okna a držela si mobil u ucha. Koukla stranou na stolek a pochvilce na něj mobil položila. Poklesl jí úsměv, sklonila hlavu a něco si pro sebe šeptala. Ve dveřích do pokoje si objevil muž s poměrně vypracovaným tělem, sledoval Claire. "Stalo se něco?" zeptal se opatrně když se opíral o dřevěný trám od dveří ve zdi. "Ne Crisi... všechno je v pohodě" řekla nejistě Claire když se poměrně dost vzpamatovala. Muž vstoupil do pokoje, usadil se na gauč a protáhnul se, zapnul televizi a chvilku sledoval zprávy o počasí kde tvrdily že má celý týden lít jako z konve. "Nachystej se.." řekla chladně a rozešla se ven z místnosti přímo do svého pokoje.
Muž na gauči zůstal nečekaně a vyjeveně hledět. "Na co??" řekl jen tak suše do vzduchu když kolem něj jeho sestra proletěla jak auto. Cris se zvedl, televizi nějak moc nevnímal a vyšel z pokoje. Televize dál hrála svoje, objevovali se tam reklamy na různé prací prášky, pivo, hračky.

Cris se zastavil na chodbě a slyšel z pokoje Claire ránu za ránou. "Co tam asi dělá?" řekl si pro sebe když se zamyslel odešel do svého pokoje a zamířil hned ke skříni. Vytáhl z tama své oblíbené "vojenské" oblečení které na sobě míval celkem často při boji s umbrella corp. nijak ho nepřekvapovalo že pás na zbraně je ošoupaný a slupuje se z něj černá. Když oblečení položil na postel chvilku se na něj zadíval a vzpomínal na všechno co zažil. Claire mezitím u sebe v pokoji nesnesitelně zuřila, se vším co jí přišlo pod ruku praštila o zem. Nakonec se uklidnila a usadila se na svoji postel, skryla obličej do dlaní a po obličeji jí začali stékat slzy. Asi po pět minutách si otřela slzy z tváře a vytáhla z podpostele prázdný kufřík. Došla ke skříni vytáhla z ní nějaké oblečení. Mezi tím vším uviděla to co měla na sobě když poprvé potkala Leona. Začala na všechno vzpomínat, dokonce i na ty hrůzy. Na pochodující mrtvoly na všechno.

Když měla zabaleno odnesla kufr na chodbu. Chris ještě neměl zabaleno, pořád jenom bezmyšlenkově civěl na to oblečení. Pochvilce se vzpamatoval a začal ze skříně vytahovat další oblečení, nakonec ze skříně vytáhl kufr a všechno do něj dal. Když měl všechno zabaleno zase se zadíval na to oblečení. Otočil se k oknu a sundal ze sebe triko, pak si sundal kalhoty, navlekl na sebe to "vojenské" oblečení, nasadil pásek na zbraně a vojenskou vestu. Vzal kufr a dal ho na chodbu. Claire se na něj zadívala. "Mno co? Nic lepšího na takový akce nemám..." řekl uraženě Cris. "A kdo říkal že jde o takovou akci?" řekla provokativně Claire a usmála se.

Cris se opřel o zeď a založil ruce. "Tak kam se teda chystáme?" zeptal se když se snažil uklidnit o její provokace. Claire pokrčila rameny, "To Leon neříkal... určitě ještě zavolá!" řekla natěšeně. Cris pozvedl obočí a zasmál se. "On volá vždicky jenom jednou takže mu budeš muset zavolat ty." Claire naštvaně našpulila rty a sáhla do kapsy pro mobil. "Eh... nechala jsem ho v obýváku." řekla strapněným tónem a rozešla se tam. Ve dveřích se překvapeně zastavila. Cris ji s klidem sledoval. "Zase pavouk?.." řekl pobaveně i když věděl že Claire se pavouků nebojí. Došel k ní a nakoukl do místnosti. Ve křesle seděl Leon, jednou rukou si podepíral hlavu, druhou měl na položenou v klíně. Usmíval se na oba dva. "Leone!!!" Zařve naštvaně Claire "Jak ses sem zase dostal?" dala naštvaně ruce v bok a sledovala ho. Cris jenom založil ruce "Pan super-hero.." řekl uraženým tónem. Leon se jenom dál usmíval pak se zvedl z křesla. "Máte dobrý okna... dají se moc snadno otevřít." ukázal směrem k otevřenému oknu.

Claire se naštvaně zamračila "Ty okna jsou dost bezpečný, takže si ho musel rozbít...!" Rozešla se k oknu a zkoušela kde je chyba, nakonec protáhla ruku tama kde má být sklo. S tikem v oku se otočila na Leona. "A co na to řekneš teď..." naštvaně založila ruce. Cris stál pořád mezi dveřmi. "Hm... dobře mno... nějak sem se dovnitř musel dostat..." poškrábal se na hlavě když sledoval naštvanou Claire. "To nevíš že existuje něco jako dveře?" Zařvala po Leonovy Claire.
Leon už radši mlčel a čekal než se Claire uklidní. Claire se usadila na gauč a Cris si šel sednout vedle ní.
Leon se na ně díval svým klasickým pohledem, i když to vypadalo spíš jakoby se mračil. "Takže.. ta mise.." řekl a odkašlal si, koukl na Crise. "Co je ?" Houkl po Leonovi Cris, pak se ale odmlčel. Leon se potom podíval na Claire "Musíme do Prahy... Wesker je tam i s celou parádou..." řekl a založil ruce. Claire ho sledovala "Praha? Není to náááhodou v České republice" řekla zvědavě a přivřela oči. "Správně.." podotkl Cris"myslel sem že ses na zempl nikdy neučila..." zase si rejpl a zasmál se. Claire se ušklíbla a koukla na Leona ten přikývl.

Leon se zase rozešel k oknu. Koukl za sebe, nikdo nic. "Tak poďte ne?..." houkl na ně a otevřel okno vyskočil ven a na louce stála Helikoptéra. Cris na Claire udělal provokativní obličej zvednul se a rozběhnul se k oknu, vykočil ven a doběhnul Leona. Claire vydechla a zvednula se, koukla kolem sebe a rozešla se k oknu vyskočila skrz něj taky a pomalu je došla.

Všichni seděli v helikoptéře a ta vzhlétla. Leon seděl vedle řediče helikoptéry a koukal znuděně s rukama za hlavou před sebe. Cris koukal z okýnka ven. Claire pořád něco vrtalo hlavou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama