[4.]Stačí si vybrat

11. prosince 2010 v 23:13 | Vypravěč |  Stačí si vybrat
.
Konečně slavná premiera :D:D po půl roce píšu teda dlaší díl téhle úžasné povídky :D, pořád stejná ale tentokrát přehledná a kvalitní ^_^

---
4.Juri
Waila stále ještě spala, hodiny se blížily k 12 hodině a venku pořádně peklo slunce. Ve spánku objímala stále toho plyšáka. Asi 4 krát jí stihl zvonit mobil. Bohužel ji zvonění neprobudilo takže spala stále dál. Asi po 10 minutách se ji pomalu začínaly otvírat oči. Ve spěchu úplně zapoměla že se ráno přestěhovala ke své nové matce. Vyskočila z postele a vyletěla ven ze dveří. ,,Kde to seeem!?!" křičela když běžela.

Seběhla dolů po schodech, vchodové dveře byli zamčené a Waila stresovala že je nemůže otevřít. Běhala po chodbě a sprostě nadávala. Ila seděla v kuchyni u stolu, v ruce měla otevřené noviny, které měla v ten moment skloněné ke stolu a přez vrch brýlí které měla aby se jí lépe četlo sledovala Wailu.

Waila se po chvilce zastavila a plácla se rukou do čela. ,,Já sem zapoměla.." trapně se podívala na Ilu, na svoji matku a přiblble se usmála. Ila se jenom zasmála ,,Síla zvyku, to nevadí.. jednou to přejde..." zase zvedla noviny a dál si četla. Waila vykráčela po schodech zase nahoru a prohlížela si nové věci. Usadila se ke stolu a vzala krabici s novím mobilem. Pak jí došlo že svůj starý se simkou má ještě v bundě. Rozešla se tedy ke skříni a prohrabovala se ve své bundě. Nahrabala mobil. "4 nepřijaté hovory" vpálil jí mobil do obličeje. Zase zapoměla na menší detail, že jí asi Terez hledá. Mno i když Wailu nenapadlo že Terez ví kde Wail je. Rychle se podívala na to kdo jí volal ale ani jednou nenašla číslo Terez, pokaždé jí volal Jan... pokaždé teda ne. Jednou jí volal i Timo.

Waila nechápala a chvilku koukala na displej. ,,Proč mi volali? A proč Jan tolikrát?" vyjevený obličej a pomalu ztratila slova. Zamyslela se. ,,Možná je to tím že má o mě strach.." zašeptala pro sebe ,,a nebo... " na čele jí vyskočila nervová žilka. ,,O co mu jako jde? Že mi 3 krát volal?" zamrmlala ještě naposled. Když v tom jí došla textovka. Rychle vzala mobil do ruky. Začala číst ,,Waily, já dneska nemůžu jdu s Martínkem na procházku, pa Terez" Waila zamrkala a koukala na displej. ,,S jakým Martínkem?" vykoktala ze sebe. ,,ona má kluka??? Vždyť to ani nevím!" zakřičela a dole se ozval zvonek. Sklesle se srovnala a šla ke dveřím od svýho pokoje.

Ila už stála u otevřených dveří a před dveřmi stál Jan. Waila ho sledovala s vykulenýma očima. Nikdy ho neviděla bez šátku ani bez kšiltovky. Strnule sledovala jak se baví s Ilou a jak ho Ila pouští dovnitř a zavírá za ním dveře. Rychle zapadla do pokoje a dělala jakože nic, rychle si sedla ke stolu a narychlo otevřela krabici od nového mobilu a co nejrychleji ho vytáhla ven. V tu chvilku to pokoje vstoupil Jan. Waila se na něj otočila s křečovitým úsměvem. ,,Nazdar.." řekla trapným tónem ,,Jak víš že sem tady?..." skřečkovala a šachovala s novím mobilem v ruce do všech směrů.

Jan se jenom zasmál a usadil se, mno spíše... jako u sebe doma... na Wailinu postel. ,,To víš, Terez nám to řekla..." usmál se a vzal plyšáka co byl vedle něj do ruky.

Waila skřečovitě hodila mobil zase do krabice a prudce se zvedla ze židle. ,,O co ti jako jde??" užaslej a přitom přišáhlej úsměv ,,se tady rozvalíš jako král a ještě mi bereš mího plyšáka?" dala si ruce v bok a tvářila se trochu vážněji.

,,Sis ani nevzal dneska ten svůj komplet... Bejsku a šátek? Jako... to se musí dít něco slavnostního nebo bys to měl na sobě..." zamrmlala a sledovala ho. Byla docela šokovaná protože vůbec nechápala o co Janovi jde. Jan se zase jenom usmál, v ruce držel plyšáka a koukal na Wailu. Ta už z toho začala být nervní ještě víc.

,,Tak sakra mluv!! Sem z tebe nervózní!!" zařvala Wail a trochu jí zrudly tváře. Jan se pomalu zvedl z Wailiné postele a šel pomalu k Waile. Ta už měla nervy někde v háji, zatřepala se a nervózně si zkovala obličej do dlaní. Při tom jejím pokusu o skrytí svého pohledu na něj si omylem rozškrábla steh co měla na obličeji a začala jí pomalu téct krev.

Když stál u ní, pomalu jí sundal ruce z obličeje. Waila doufala že v ten okamžik do pokoje vrazí Ila a řekne že hoří dům. Mno ale tohle přání se jí nesplnilo. Teď už stála proti Janovi a dívala se mu do očí. Držel ji za ruce a usmíval se. Waila byla nervov celá rudá div se nevyvrátila. Pochvilce jí Jan pustil jednou rukou. Waila doufala že už se tak trochu vzpamatovává. Mno.. opět se mílila. Zvedl pomalu svoji ruku a lehce ji pohladil po tváři. 

Waila měla nervy úplně na krajíčku, stalo se něco nečekaného. (XD) Waila sebou škubla, shodila Jana na zem a zkovala se do skříně. (XD)

Jan se rychle pozbíral ze země a došel k zavřené skříni. ,,Promiň Wail, nevím co to do mě vjelo..." mumlal když se snažil nějak do skříně dostat. Waila seděla ve skříni a nechtěla ho pustit dovnitř. ,,Jasněě... mě skoro raní a ty nevíš co děláš??..." zařvala Waila ze skříně. Jan se pořád dobýval dovnitř. ,,Bože... tak... já nevím... prostě sem měl pocit že ti to vylepší náladu.." zahučel uraženým tónem. ,,Vylepší náladu??... ty si myslíš že mi vylepší náladu nezávaznej sex na 2 hodiny?...." zařvala Waila, ale nějak už jí docházely síly takže se Jan dostal do skříně. Vytáhl ze skříně Wailu ven.

,,Ehm... to sem nemyslel..." trapnej pohled. Chvilka ticha, ta trapná chvilka ticha. Waila obrátila oči v sloup. ,,Tak cos myslel že mi zlepší náladu...tvoje chování?... nebo snad to žes přišel??" řekla rázně Waila a dala si ruce v bok. Jan na ni zůstal hledět s otevřenou pusou. ,,Já sem sem taky vůbec chodit nemusel!!... Došel jsem jenom ze svojí dobré vůle!..." Zařval na Wail. ,,Fakt z dobré vůle??... 3 krát se mi snažíš dovolat, to je dobrá vůle??..Já ti nemůžu za to že Timo na tebe nemá čas a dělá si někde svoje kraviny..." řekla s přivřenýma očima přes které jí spadly vlasy. Jan uhnul pohledem. ,,Timo na mě má čas..." řekl tak potichu, sotva slyšitelně. Pak se Waile podíval do očí. ,,volal sem ti... protože jsem ti chtěl něco důležitýho říct..." koukal na ni a v jeho pohledu byla vidět beznaděj. Waila na něj koukla svím normálním pohledem ,,Hmmm??..." vypadlo z ní. ,,Co důležitýho si mi chtěl říct?..." sledovala ho podezřelím pohledem.

V tom okamžiku se ozval starý známý zvuk zvonku. Ila byla pořád v kuchyni tak se šla podívat kdo zvoní. Waila jenom vykoukla ze dveří, Jan si zase utrápeně sedl na postel a něco si přemýtal v myšlenkách. Ila otevřela a ve dveřích byl Timo ještě s nějakým klukem. ,,Kdo to je?..." vykoukla zase do místnosti na Jana, ten se šel podívat ke dveřím též. ,,Juri" řekl a zase odkráčel si sednout na postel. Timo si všiml že Wail nějak vyčnívá ze dveří a hned se k ní tozešel, teda ža potom co je Ila pustila dovnitř. Juri šel hned za ním. Waila odstoupila od dveří a oba dva se narhnuly k ní do pokoje.

Jan jim na pozdrav pokývl hlavou. Timo se hned usadil na postel vedle něho. Waila dál stála u dveří a kousek od ní stál Juri.

,,Tak co? Už si jí to řekl?" šeptal Timo Janovi. Ten mu radši ani neodpověděl jinak by se na místě zhroutil. Juri chvilkama koukal po Waile, ale když se na něj podívala ona dělal jakože sleduje Tima a Jana.

,,Timo?... můžeš mi vysvětlit co tu dělá tenhle... ehm... tenhle machr??" vyštěkla na Tima Waila. ,,Ehm...." zašklebil se Timo ,,Chtěl tě poznat." Zazubil se a dál něco šeptal Janovi. ,,Takže ty seš Juri ?..." Koukla Waila na Juriho který dělal že se nepřítomně dívá někam do kouta. ,,Jo.. jo.. sem Juri... " Rozhovor se zasekl. Nikdo nevěděl co říct. Když v tom se Jan prudce zvedl z postele. Timo se tvářil jakoby mu fandil a Juri nechápal.

Došel k Waile, bez rozmyšlení ji přitiskl k sobě a políbil ji. Timo spokojeně a vesele dělal vítěznej taneček. Juri se začal smát a šel si sednout vedle Tima, než se Jan vzpamatuje a dojde mu co vlastně dělá. Waila nějak nepochápala co se děje a zapoměla se v tom spěchu nějak bránit.

Jan se díval Waile do očí a držel ji za ruce. Waila pořád nechápala co se stalo a furt jí to nedocházelo, ani nijak nevnímala Tima a už vůbec Juriho jak se směje. Sledovala Janovi oči.

,,Já... Wail... já tě miluju.." vypadlo z Jana a Waila zůstala vyjevaná ještě víc. V ten moment přišla do pokoje Ila s táckem sušenek. Nastala trapná chvíle ticha, tu ale pochvilce přetrhl Juriho mega smích a Timův smích jak se směje Jurimu (lol). Ila se šibalským úsměvem sledovala Jana a Wailu. ,,Dá si někdo sušenky?" zeptala se a přiblble se usmívala. Waila se zase pochvilce vzpamatovala, prudce sebou zacukala a zase shodila Jana na zem a zalezla do skříně.

,,To chtělo odvahu!" Provokativně se zasmála Ila, Wailina matka s palcem navrch. Došla ke kencelářskýmu stolu položila tam sušenky a zase odkráčela. Jan ležel na zemi, Juri s Timem se k němu sklonily. ,,Šlo to dobře ne?" zeptal se přiblble Timo a provokativně se šklebil. Juri se zase začal smát, Jan se jenom otráveně zatvářil. ,,Proč vy si ze všeho musíte dělat hned prdel?.." Zvedl se ze země a došel ke skříni, otevřel ji, Wail tam seděla jak hromádka neštěstí.

,,Tos to musel udělat před nima??" vykoktala ze sebe vyděšená Wail. ,,Vždyť se neznáme ani tak dobře aby si mohl tohle udělat..." dokoktala, vylezla ze skříně a hodila na ty dva vysmátý supermany vražedný pohled. Timo se přestal přiblble smát a drbl do Juriho aby se přestal taky smát. ,,Mno... takže jednu věc už víš... ale tu druhou ne..." řekl zase provokativně Timo. ,,Jakou druhou ne???" vykoktala Waila. ,,Tu druhou... Juri sem přišel protože... což nevíš... umí hrát na bubny, já umím rapovat to víš ne?... mno nevadí... a Jan... eh.. ten před tebou tajil že je DJ" všechno jí vpálil do ksichtu. Waila zase zůstala hledět. ,,Tajil? Vždyť se s ním a s tebou pořádně znám první 3 dny.. mno tak první ne, známe se už měsíc ale pořádně se neznáme vůbec!" řekla přísně Waila.

,,Tak o co teda jde?" Dodala. ,,Budeme mít kapelu!" řekl vítězně Timo. Waila zamrkala ,,To jako jenom vy tři?" projela je všechny 3 oči. ,,Ne.. ještě další 3 kluci, dva znáš ne?.. Jak nám pomohly tě uklidnit před 2 dnama ve škole... jak si jednomu rozbila hlavu o stůl už nevíš?" zase se zasmál provokativně. ,,Aha... a ten třetí?..." řekla s rukama v bok. ,,Toho nám dohodila Terez, nějakej... Frank.. neřeš ho.." Chvilku na sebe všichni 4 koukaly. Jan potom přišel k postely a sedl si vedle Tima. Wail se zase zatvářila jakoby chtěla chytnout rapla. ,,Co máte jako v plánu teď?" na čele jí vystupovala nervová žilka. ,,Chceme aby sis na nás jako na kámoše zvykla, takže dneska s tebou budeme spát.. ale ne jako... eh.. sex ale jako normálně v jedné postely!" Zachychotal se Timo.

,,COŽE?!" Zařvala Wail tak že to bylo slyšet až venku na ulici. ,,Vy dva mi jako nevadíte ale ten Junta nebo jak se jmenuje..." ani nedořekla a Juri ji hned přerušoval. ,,Sem Juri ne Junta..." trapnej pohled. Waila ho nevnímala a pokračovala v proslovu. ,,tak s ním spát v jedné postely nebudu, to ne... to po mě nechtějte!!!" Zakřičela a uraženě se otočíla směrem k oknu.

,,Musíš i když nechceš, je to domluvené s tvojí Mamkou." Zamrmlal Timo když se Juri s Janem o něčem přez něj bavily.

Waila se zase otočila k nim ,,Hm.. tak dobře.. ale nebudete chtápat!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leafeonka Leafeonka | Web | 12. prosince 2010 v 20:57 | Reagovat

Pěkně napsáno :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama