[1.]Stačí si vybrat

6. prosince 2010 v 17:50 | Hotamaru Oyashiro Sama |  Stačí si vybrat
.
1.Kvůli děcku!
Hodina češtiny. Učitelka vysvětluje látku a vrhá na všechny mračené pohledy. Chvilkami zařve po dvojce děcek ať mlčí nebo jim napíše zápis do žákovské. Vysvětluje látku dál.  Začíná psát i na tabuli a v odrazu světla sleduje co dělají ti úžasní žáci. "Vrať mi ten sešit!! Dělej!!" řve Wail po jednom spolužákovy a vrhá na něj vražedné pohledy. V duchu si představuje jak by mu nejradši rozbila hlavu o zeď. Po chvilce jí spolužák sešit vrátí a oba se dívají na učitelku. Učitelka je oba sleduje s celkem nepříjemným pohledem až by to člověka otrávilo. Zaměří svůj pohled přímo na Wail pohled se jí změní jako by jím říkala -Seš ty vůbec normální?- Wail se jí snaží nedívat do očí a snaží se jí nevnímat. Učitelka drží v ruce křídu a přestává se ovládat.

"Co si jako myslíš? Si vůbec normální?? Se vzpamatuj!!" Hodí s křídou o zem a klepe si na čelo. Ve Wail v tu chvilku zamrazí, z očí jí jde vidět strach. Třepe se, bojí, její duše křičí a řve brečí ale nemůže s tím nic dělat. Wail nepřítomně koukne do sešitu. Učitelka si pro sebe ještě něco řekla a začala diktovat. Po hodině Wail začala prohrabovat pouzdro a nakonec odešla za zeď kterou ve třídě měly. Nesmělo se tam chodit. Sedla si tam na lavici a koukala chvilku před sebe. Pak se začala prudce a vyděšeně rozhlížet. Pořád měla pocit jakoby její duše křičela a chtěla něco udělat. Na lavici vedle našla kus rozbitého skla. Sebrala ho a chvilku koukala před sebe v hlavě se jí honily myšlenky a docela nepříjemné zážitky. Ze třídy byl slyšet hluk a Wail se ho snažila nevnímat, přestala vnímat všechno kolem sebe a v to chvilku za zeď vběhla Terez. 
"Co s tím jako jdeš dělat??" koukala na Wail a vyděšeně přestala dýchat. Wail na ni jenom pootočila hlavu a v očích měla psycho pohled. Cítila se sama, bála se a její život se hroutil. Zabodla si ten kus skla do ruky a pořád se dívala jak psycho na Terez. Ta ji sledovala s otevřenou pusou ani nepípla a dívala se na Wail. Kolem jejich třídy šel Johny, Timo a ještě další 2 kluci. Všimly si Terez jak na něco hledí nevěděly na co a tak se tam šly taky podávat. Zůstaly hledět jak vykopaní a koukaly na krev jak teče po zemi. Kluci se k ní rozběhly a chytly ji za ruce. Byli ale celkem vyděšení a ani jim nedocházelo co dělají. Timo jí sebral z ruky střep a zahodil ho. Terez se rozběhla ke svojí lavici vzala tam papírové kapesníky a utíkala zpátky za zeď. Začala Wail utírat krev z ruky. Wail nic neříkala. Bylo jí to jedno, v očích měla z ničeho nic strach a děs. "Co blbneš?? Chceš aby se ti stalo něco horšího než poškrábaná ruka od skla??" Řval po ní Timo a Johny hledal něco čím jí ruku zavážou. Terez měla celkem nervy byla roztřepaná a měla zpomalené reflexi. Johny našel ve staré lékárničce staré obvazy a ruku jí zavázal. "Přesně nemůžeš to dělat, a vůbec proč sis to udělala??" Nepřítomně se zeptala Terez když utírala krev ze země. Měla celkem z té krve strach ale stejně to musela utřít aby na to učitelka nepřišla. "Protože jsou na mě všichni hnusní, snažím se a nic. A vy mě taky už můžete pustit!!" Vypadlo tiše z Wail a oba kluci co jí držely ji pustily a kousek od ní odstoupily. Terez vstala a koukala na ni pak koukla na ty dva kluky. Kluci se pak nepřítomně koukly na sebe, jeden obešel Tima a Johnyho a oba šly pryč. Timo a Johny jdou rači taky pryč. Terez se dívá na Wailu. "Poď rači do třídy než si nás tu někdo všimne." Vytáhne Wailu z poza zdi a posadí ji do lavice a začne zase psát na mobilu smsky. 
Po škole se Waila potácela pomalu domů. Když došla k domu otevřela dveře od 10 patrového paneláku a vešla dovnitř. Šla po schodech pomalu do patra kde má její rodina byt. Po 10 minutách už byla nahoře a odemykala si dveře. "Už je tu...ticho...pššt.." Slabě se ozvalo při otvírání dveří. Wail si hodila batoh do pokoje a šla do obýváku. "Tak co je novího tentokrát?" Dívala se znuděně na matku, otce a sestru."Koupili sme ti psa!!" zařvala její mlaší sestra Tatami. Waila obrátila oči v sloup a odešla do svího pokoje. Lehla si na postel a zapla si Mp3. Koukala do stropu a nepřítomně poslouchala písničky. Do pokoje ji vpadla zase setra a začala jí vyhazovat věci z batohu. Waila nejdřív zvedla jenom hlavu pak se zvedla celá a chvilku jí sledovala."Co si myslíš že kurva už dělaš??" Hodila po ní knížku a trefila ji do hlavy. Tatami se rozbrečela a utíkala za rodiči kteří seděly v kuchyni a povídaly si o Waile zvláštním a otráveným tónem. "Mami, mamiiiii....Waila po mě hodila knížku a trefila mě do hlavy!!" Posmrkovala Tatami a brečela. "A dost tohle není možný!!" Zvedla se matka od stolu a rozběhla se do Wailina pokoje. "Proč po ní hážeš knížky? Udělala ti něco?" Waila seděla na postely a znuděně se dívala na matku. A aby ji naštvala úplně řekla "Ne proč? Chtěla sem si udělat radost." Opřela se o zeď kterou měla u postele a pořád se dívala na matku znuděným pohledem. "To si ze mě děláš srandu ne? Tak se jí omluv nebo zavolám otce!" Waila pokrčila rameny. Matka tam zavolala otce a ten zbil Wailu až do krve. Waila ani nebrečela jakoby nic necítila večer ležela v postely a z obou ruk jí tekla krev ale snažila si toho nevšímat. Další den když šla do školy tak si na ruce dala obvazy a obličej si taky zavázala obvazy. Došla do školy, šla se tam přezout a šla přímo do třídy. Sedla si do lavice a koukala před sebe. Terez se na ni po chvilce koukla a nevěřila vlastním očím. "Co sis to zase udělala??" Do třídy přišel Timo, Johny a ti dva kluci šli přímo k lavici Waily a Terez. Johny se začal smát. "Snažíš se napodobit můj styl??" řekl a smál se. Z pod obvazů začala prosakovat krev. Timo bouchl Jonyho do zad ať se přestane smát. "Co sis to zase udělala???" Zařvala na Wailu Terez a koukala jak obvazy na těle Waily rudnou. "Já sem si nic neudělala..." ozvalo se potichu. Začala ze sebe sundávat obvazy měla natrženou tvář až dovnitř do pusy. Potrhaný rty podrápaný čelo jakoby s ní někdo mlátil o stůl. Ruce měla sedřené až na kosti. Terez na ni vyděšeně čuměla. "Co sis to..." nedořekla a děsem si musela zakrýt oči. "Říkám že nic!!" Zařvala, chytla jednoho z kluků a švihla mu hlavu o lavici. Zase měla v očích ten psycho pohled a z jejího obličeje i z ruk kapala krev. "Co blázníš??" Zvedl se kluk ze země. Díval se na Wailu. "To tě to jako nebolí?"koukal na ni Timo a chtěl jí zase nasadit ty obvazy ale Waila mu je sebrala. "Nebolí to aspoň tak jako můj život..." Sklopila hlavu odžduchla Tima a utekla ze školy pryč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama